proviva uczulenie na zwierzeta

Alergia na inne futerkowe zwierzęta domowe

9134997

Króliki, świnki morskie, szynszyle oraz inne małe gryzonie i ptaki w klatkach są bardzo popularnymi zwierzętami domowemi. Króliki i świnki morskie są zwykle umieszczone na zewnątrz, podczas gdy myszoskoczki, chomiki, myszy, szczury, ptaki są często trzymane w salonie, a nawet w sypialni. Te zwierzęta, zwłaszcza papużki faliste i chomiki, są szczególnie związane z astmą alergiczną.

U małych ssaków, mocz jest najsilniejszym źródłem alergenu, i klatki oraz materiały z miejsc w których trzymane są te zwierzęta będą silnie zanieczyszczone i nasiąknięte alergenami. Substancje alergologiczne unosząc się w powietrzu kiedy zwierzę porusza się wokół klatki, czy wzrusza ściółki i inne podłoże w klatce. Wielu z tych stworzeń podejmuje wiele tego typu aktywności w nocy (wyścigi wokół klatki i koła). To zaś oznacza, że ​​bardzo wysoki poziom alergenów jest uwalniany do powietrza  zazwyczaj podczas gdy właściciele zwierzątek śpią. Dlatego nie umieszczajmy klatek ze zwierzątkami w sypialni dzieci ( to bardzo częsta przyczyna objawów alergii).
Drobny pył w powietrzu z piór ptaków, odchodów jest nie tylko związany z alergią, ale może, choć rzadziej powodować bardzo poważne choroby, jak choćby tzw. „płuco hodowcy ptaków”, które prowadzi do stałego bliznowacenie płuc.

Niektórzy ludzie zgłaszają problemy o podłożu alergicznym z tytułu poduszek z pierza. Jednakże reakcja ta nie jest często związana z piórami ptaków, lecz z kurzem domowym i roztoczami.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierść świnki morskiej, wołu, konia, psa, kota, owcy, gęsie pierze, kacze pierze.

Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych sierści zwierząt funkcjonujących w otoczeniu danej osoby (np. szynszyla).

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego psa funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top