Alergia na inne futerkowe zwierzęta domowe

9134997

Króliki, świnki morskie, szynszyle oraz inne małe gryzonie i ptaki w klatkach są bardzo popularnymi zwierzętami domowemi. Króliki i świnki morskie są zwykle umieszczone na zewnątrz, podczas gdy myszoskoczki, chomiki, myszy, szczury, ptaki są często trzymane w salonie, a nawet w sypialni. Te zwierzęta, zwłaszcza papużki faliste i chomiki, są szczególnie związane z astmą alergiczną.

U małych ssaków, mocz jest najsilniejszym źródłem alergenu, i klatki oraz materiały z miejsc w których trzymane są te zwierzęta będą silnie zanieczyszczone i nasiąknięte alergenami. Substancje alergologiczne unosząc się w powietrzu kiedy zwierzę porusza się wokół klatki, czy wzrusza ściółki i inne podłoże w klatce. Wielu z tych stworzeń podejmuje wiele tego typu aktywności w nocy (wyścigi wokół klatki i koła). To zaś oznacza, że ​​bardzo wysoki poziom alergenów jest uwalniany do powietrza  zazwyczaj podczas gdy właściciele zwierzątek śpią. Dlatego nie umieszczajmy klatek ze zwierzątkami w sypialni dzieci ( to bardzo częsta przyczyna objawów alergii).
Drobny pył w powietrzu z piór ptaków, odchodów jest nie tylko związany z alergią, ale może, choć rzadziej powodować bardzo poważne choroby, jak choćby tzw. „płuco hodowcy ptaków”, które prowadzi do stałego bliznowacenie płuc.

Niektórzy ludzie zgłaszają problemy o podłożu alergicznym z tytułu poduszek z pierza. Jednakże reakcja ta nie jest często związana z piórami ptaków, lecz z kurzem domowym i roztoczami.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierść świnki morskiej, wołu, konia, psa, kota, owcy, gęsie pierze, kacze pierze.

Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne/Alergeny podstawowe.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych sierści zwierząt funkcjonujących w otoczeniu danej osoby (np. szynszyla).

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego psa funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana jest na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie and tagged alergia na kota, alergia na koty, alergia na królika, alergia na króliki, alergia na pierze, alergia na psa, alergia na psy, alergia na sierść, alergia na sierść zwierząt, alergia na sierści, alergia na sierści zwierząt, alergia na świnkę morską, alergia na świnki morskie, alergia na szynszyla, alergia na szynszyle, alergia na zwierzęta, alergia na zwierzęta domowe, odczulanie, odczulanie alergenu kota, odczulanie alergenu króliczego, odczulanie kociego alergenu, odczulanie króliczego alergenu, odczulanie króliczej sierści, odczulanie na kocią sierść odczulanie kociej sierści, odczulanie na kota, odczulanie na koty, odczulanie na pierze, odczulanie na psią sierść, odczulanie na psy, odczulanie na sierść, odczulanie na sierść kota, odczulanie na sierści, odczulanie na świnkę morską, odczulanie na świnki morskie, odczulanie na szynszyla, odczulanie na szynszyle odczulanie na psa, odczulanie na zwierzęta, odczulanie na zwierzęta domowe, odczulanie psiego alergenu, odczulanie psiej sierści, odczulanie sierści kota, odczulanie sierści królika, odczulanie Wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne we Wrocławiu, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie we Wrocławiu, testy na alergie Wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *