Alergia na kota

58Kocie alergeny znajdują się w ślinie, pocie i moczu tych zwierząt. Na skutek czynności higienicznych naszych pupili alergeny pokrywają skórę oraz futerko zwierzątek, a z uwagi na linienie rozprzestrzeniają się one dalej po całym domu lub nawet budynku. Kiedy ślina  ulegnie wyschnięciu, alergen staje się łatwy do przeniesienia w powietrzu.
Alergeny te mogą być bardzo trwale obecne w środowisku. Wykrywa się je na istotnym poziomie nawet w takich domach, gdzie zwierzęta nie były obecne nawet przez wiele lat.

Alergeny kotów można również znaleźć w szkołach, gdzie zostały wniesione na odzieży i obuwiu uczniów i nauczycieli. Koci alergen, jest szczególnie „lepki” i często w ten sposób potrafi rozsiewać się na wielkie odległości.

Ponadto, wiele kotów ma problemy i schorzenia skórne, takie jak na przykład wyprysk. Taka skóra zwykle jest przesuszona i podrażniona, co także skutkuje większą ilością sierści zrzucanej przez te zwierzęta.

Ekspozycja dziecka na koty w pierwszym roku jego życia jest ważnym czynnikiem w rozwoju uczulenia na ten alergen. Niektóre badania wykazują, że dzieci, które dorastają w domach ze zwierzętami mają więcej ciężkich objawów niż te, wychowywane w domach bez zwierząt domowych. Badania wykazały jednak także następującą prawidłowość: u osób, które dorastają w domach ze zwierzętami może wystąpić efekt ochronny w zakresie alergii na zwierzęta domowe.

Jednak dla tych, którzy mają egzemę, katar sienny lub astmę, usuwanie zwierząt ze swojego otoczenia jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie wykazano ewidentnej  alergii z tytułu obecności zwierzątek domowych.

Kąpiel kota raz lub dwa razy w tygodniu może zmniejszyć alergeny kota w domu o 90%. Ograniczenie kota do funkcjonowania w jednej części domu to rozwiązanie, które w małym stopniu skutecznie zmniejszy obecność alergenu w powietrzu (ludzie na swoich ubraniach będą roznosić alergeny kota do innych części domu poruszając się z pokoju do pokoju).

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierść kota i innych popularnych zwierzątek domowych.

Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne/Alergeny podstawowe.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych sierści zwierząt funkcjonujących w otoczeniu danej osoby.

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego kota funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie, Odczulanie and tagged alergia na kocią sierść, alergia na kota, alergia na koty, alergia na sierść, alergia na sierści, alergia na zwierzęta, alergia na zwierzęta domowe, odczulanie, odczulanie na kocią sierść, odczulanie na kota, odczulanie na koty, odczulanie na sierść, odczulanie na sierść kota, odczulanie na sierść zwierząt, odczulanie na sierści, odczulanie na sierści zwierząt, odczulanie na zwierzęta, odczulanie na zwierzęta domowe, odczulanie Wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne we Wrocławiu, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie we Wrocławiu, testy na alergie Wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *