odczulanie na psa proviva

Alergia na psa

odczulanie na psa provivaPsie alergeny znajdują się w ślinie, pocie i moczu tych zwierząt. Na skutek czynności higienicznych naszych pupili alergeny pokrywają skórę oraz futerko zwierzątek, a z uwagi na linienie rozprzestrzeniają się one dalej po całym domu lub nawet budynku. Kiedy ślina  ulegnie wyschnięciu, alergen staje się łatwy do przeniesienia w powietrzu.

Alergeny te mogą być bardzo trwale obecne w środowisku. Wykrywa się je na istotnym poziomie nawet w takich domach, gdzie zwierzęta nie były obecne nawet przez wiele lat.

Alergeny psów można również znaleźć w szkołach, gdzie zostały wniesione na odzieży i obuwiu uczniów i nauczycieli.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wszystkie psy posiadają czynnik zdolny wywołać reakcje alergiczne u ludzi. Choć występują różnice co do nasilenia tych  reakcji w zakresie różnych ras – prawdopodobnie związane są one bardziej z poziomem ekspozycji.

Nawet rasy, które są opisane jako „bezwłose” nadal posiadają alergeny, któ®ych żrodłem pochodzenia jest skóra, a które występują zwykle w sierści. Jest możliwe, że dłuższe włosy mogą być siedliskiem innych alergenów, takich jak roztocza, pyłki i zarodniki, na które dana osoba może również być wrażliwa. Inne osoby mogą być wrażliwe na substancje znajdujące się na ich zwierzątkach, takich jak proszki na pchły lub środki higieniczne dla pupila (np.mydła, czy szampony).

Ponadto, wiele psów ma problemy i schorzenia skórne, takie jak na przykład wyprysk. Taka skóra zwykle jest przesuszona i podrażniona, co także skutkuje większą ilością sierści zrzucanej przez te zwierzęta.

Rutynowa i właściwa pielęgnacja psów, przeprowadzana w miarę możliwości najlepiej na zewnątrz, okazała się korzystnie wpływać na zmniejszenie zrzucania sierści, co może zmniejszać podrażnienia i wtórne infekcje bakteryjne. Czyszczenie i wyczesywanie sierści pupila najlepiej przez kogoś innego niż wrażliwej osoby, powinno być ważnym elementem strategii postępowania dla pacjentów uczulonych na psa.

Jednak dla tych, którzy mają egzemę, katar sienny lub astmę, usuwanie zwierząt jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie wykazano ewidentnej  alergii z tytułu obecności zwierzątek domowych.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierść psa i innych popularnych zwierzątek domowych.

Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne/Alergeny podstawowe.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych sierści zwierząt funkcjonujących w otoczeniu danej osoby.

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego psa funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowodczulanie na psa provivaych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top