Alergia na zwierzęta domowe

81349971Na przestrzeni dziejów człowiek miał ścisły związek ze zwierzętami, zarówno w pracy jak i w domu. Jednakże, kontakty ze zwierzętami nieuchronnie prowadzą do ekspozycji na alergeny zwierząt, a zwierzęta są obecnie jedną z głównych przyczyn chorób alergicznych.

Zwierzęta są istotnym powodem pojawiających się w domu problemów z alergią, w tym objawiających się przede wszystkim astmą u dzieci. Sprawcami tych problemów najczęściej są koty i psy. Nieco rzadziej niektóre z reakcji alergicznych mogą być również spowodowane kontaktem z królikami, chomikami, świnkami morskimi, czy innymi futerkowymi zwierzątkami domowymi.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierści popularnych zwierzątek domowych. Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne/Alergeny podstawowe.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych substancji (np. sierści psa, kota, świnki morskiej, chomika, szynszyla, itp.), co do których istnieje podejrzenie, że mogą być czynnikiem uczulającym (do 5 alergenów).

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego zwierzęcia funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie and tagged alergia na kota, alergia na koty, alergia na królika, alergia na króliki, alergia na pierze, alergia na psa, alergia na psy, alergia na sierść, alergia na sierść zwierząt, alergia na sierści, alergia na sierści zwierząt, alergia na świnkę morską, alergia na świnki morskie, alergia na szynszyla, alergia na szynszyle, alergia na zwierzęta, alergia na zwierzęta domowe, odczulanie, odczulanie na kota, odczulanie na koty, odczulanie na królika, odczulanie na króliki, odczulanie na pierze, odczulanie na psa, odczulanie na psy, odczulanie na sierść, odczulanie na sierść zwierząt, odczulanie na sierści, odczulanie na sierści zwierząt, odczulanie na świnkę morską, odczulanie na świnki morskie, odczulanie na szynszyla, odczulanie na szynszyle, odczulanie na zwierzęta, odczulanie na zwierzęta domowe, odczulanie Wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne we Wrocławiu, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie we Wrocławiu, testy na alergie Wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *