proviva testy alergiczne na zwierzeta

Alergia na zwierzęta domowe

proviva testy alergiczne na zwierzetaNa przestrzeni dziejów człowiek miał ścisły związek ze zwierzętami, zarówno w pracy jak i w domu. Jednakże, kontakty ze zwierzętami nieuchronnie prowadzą do ekspozycji na alergeny zwierząt, a zwierzęta są obecnie jedną z głównych przyczyn chorób alergicznych.

Zwierzęta są istotnym powodem pojawiających się w domu problemów z alergią, w tym objawiających się przede wszystkim astmą u dzieci. Sprawcami tych problemów najczęściej są koty i psy. Nieco rzadziej niektóre z reakcji alergicznych mogą być również spowodowane kontaktem z królikami, chomikami, świnkami morskimi, czy innymi futerkowymi zwierzątkami domowymi.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierści popularnych zwierzątek domowych. Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne/Alergeny podstawowe.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych substancji (np. sierści psa, kota, świnki morskiej, chomika, szynszyla, itp.), co do których istnieje podejrzenie, że mogą być czynnikiem uczulającym (do 5 alergenów).

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego zwierzęcia funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top