Alergia pokarmowa i nietolerancje pokarmowe

Generalnie kiedy spożywamy różnego rodzaju posiłki, jest to dla nas przyjemność. Jednak część osób po dostarczeniu sobie określonych pokarmów doświadcza odczuć dalekich od przyjemnych. Bowiem obserwują u siebie na przykład zmiany na skórze po kontakcie z konkretnym rodzajem jedzenia. Jeśli nie ma wątpliwości co do tego, że sam pokarm nie jest skażony, toksyczny czy zakażony patogenami takimi, jak np. bakterie, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z alergią lub nietolerancją pokarmową.

Praktycznie jedna na trzy osoby ma przekonanie o tym, że jej organizm nie toleruje lub ma alergię na jakiś rodzaj żywności. Jednak alergia pokarmowa w rzeczywistości dotyczy ok. 2% populacji, przy czym w młodszej grupie wiekowej odsetek jest znacząco wyższy – u dzieci sięga on 7%. Warto jednocześnie podkreślić, że akurat ta grupa wiekowa ma dużą szansę, na to, że niepożądane reakcje ustąpią w większości przypadku wraz z wiekiem i rozwojem organizmu.

Poza obserwacją organizmu, która może wskazać na pokarmy, które nie służą danej osobie (choć przy nietolerancji może to być utrudnione ze względu na opóźnienie wystąpienie objawów związanych z pokarmem nietolerowanym w stosunku do momentu jego spożycia) można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Z pomocą mogą tutaj przyjść testy wykonywane w naszym gabinecie. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana jest na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie and tagged alergia pokarmowa, alergia pokarmowa u dzieci, alergia pokarmowa wrocław, alergia u dzieci, alergie pokarmowe, alergie pokarmowe Wrocław, diagnostyka alergii pokarmowych wrocław, diagnostyka nietolerancji pokarmowych wrocław, nietolerancja pokarmowa, nietolerancja pokarmowa wrocław, nietolerancje pokarmowe, nietolerancje pokarmowe wrocław, test na nietolerancję pokarmową, test na nietolerancję pokarmową wrocław, test na nietolerancje pokarmowe, test na nietolerancje pokarmowe wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne u dzieci wrocław, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie pokarmowe, testy na alergie pokarmowe Wrocław, testy na nietolerancje pokarmowe, testy na nietolerancje pokarmowe u dzieci wrocław, testy na nietolerancje pokarmowe wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *