Procedura przeprowadzania Analizy Pierwiastkowej

Procedura przeprowadzania Analizy Pierwiastkowej Włosa

Wywiad dotyczący osoby poddającej się badaniu

apw - badanie z włosaWywiad przeprowadzany jest w naszym gabinecie po uprzednim umówieniu się na wizytę. Zbierane są informacje o osobie poddającej się badaniu, takie, jak: dane osobowe, waga, wiek, wzrost, grupa krwi, cel diagnostyki, historia chorób, opis niepokojących objawów, prowadzony styl życia, w tym odżywiania, itp.

Pobranie materiału do Analizy Pierwiastkowej Włosa

Następnie wykonujemy pobranie materiału do analizy. Włosy wycinane są przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami), małymi kępkami, z kilku miejsc z potylicy.

apw-pobranieDo badania potrzebne jest 0,2-0,3 g włosów (około jednej łyżki stołowej).

Wycięcie próbki włosów do przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosa nie powoduje deformacji fryzury.

UWAGA: Do badania Analiza Pierwiastkowa Włosów włosy muszą być naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym) i czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.).

Jeśli włosy są za krótkie do przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosa

Jeżeli włosy są za krótkie (mniej niż 5 mm) należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

Analizy Pierwiastkowej Włosa jeśli włosy są farbowane

Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty.

Analizy Pierwiastkowej Włosów dokonuje Laboratorium Biomol-Med

apw - sprawozdanieWypełniona ankietę oraz próbka materiału do badania podlega analizie na Spektrometrze ICP Optima 5300 DV Perkin- Elmer w Laboratorium Biomol-Med z Łodzi.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa ok. 3-4 tygodni.

W wyniku Analizy Pierwiastkowej Włosów składającym się z kilkudziesięciu stron, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, osoba diagnozująca się otrzymuje: opis typu metabolicznego, 2 programy suplementacyjne – wyrównawczy na 1-3 miesiące oraz profilaktyczny na 6 miesięcy, dietę na 7 dni z przepisami oraz zaleceniami dla aktywności fizycznej.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest odbierany podczas wizyty, na której omówiony zostaje plan działań korygujących nieprawidłowości wykazane w badaniu i poprawiających odżywienie organizmu.

Wizyty planowane są z wyprzedzeniem, po uprzedniej rejestracji i odbywają się w Gabinecie Proviva we Wrocławiu, przy ul. Żelaznej 34 (budynek przychodni NZOZ Proximum, I piętro, lewy koniec korytarza).

Koszt badania wraz z opisem i omówieniem wyniku oraz konsultacją to 330zł.

Nie masz czasu na wizytę lub nie jesteś z Wrocławia czy okolic? Możesz również wykonać Analizę Pierwiastkową Włosów. Zobacz instrukcję, jak wykonać badanie bez wychodzenia z domu – krok po kroku.

5 Responses to Procedura przeprowadzania Analizy Pierwiastkowej

  1. Pingback: Stan odżywienia organizmu i równowaga mineralna |

  2. Pingback: Pierwiastki i minerały w organizmie człowieka |

  3. Pingback: Analiza Pierwiastkowa Włosów w Laboratorium Pierwiastków Śladowych Biomol-Med |

  4. Beata says:

    Czy włosy wycięte tydzień temu nadają sie jako próbka do badania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *