Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie z krwi?

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie z krwi?

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.

Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku podaży pierwiastków z diety, organizm pobiera je z narządów i transportuje wraz z krwią. Dlatego analiza krwi nie daje wiarygodnej informacji o wysyceniu organizmu pierwiastkami. Ponadto stężenie pierwiastków we krwi jest zmienne i może ulegać wahaniom wraz z przeżywanymi emocjami, czy nawet porą dnia.

apw - wynikiPierwiastki we włosach są średnio ok. 50 razy bardziej stężone niż to ma miejsce w surowicy krwi, a w przypadku wapnia jest to aż 200 razy większe stężenie w porównaniu do stężenia we krwi. Badania dowodzą, że zachodzi bliska korelacja pomiędzy ilością pierwiastków we włosach, a poziomem wysycenia nimi organów wewnętrznych człowieka.

Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Włosy rosną w stałym tempie (ok.1 cm na miesiąc) i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa (APW). Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni, co niweluje wpływ krótkotrwałych odchyleń stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej na uzyskany wynik analizy. Biopierwiastki są wbudowane w strukturę rdzenia włosa w trakcie jego wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie przez czas mniej więcej ostatnich 3 miesięcy.

This entry was posted in Analiza Pierwiastkowa Włosa and tagged analiza pierwiastkowa, analiza pierwiastkowa włosa, analiza pierwiastkowa włosa Wrocław, analiza pierwiastkowa włosów, analiza pierwiastkowa włosów Wrocław, analiza pierwiastkowa Wrocław, analiza włosa, analiza włosa Wrocław, analiza włosów, analiza włosów Wrocław, badanie pierwiastkowe włosa, badanie pierwiastkowe włosa Wrocław, badanie pierwiastkowe włosów, badanie pierwiastkowe włosów Wrocław, badanie pierwiastkowe z włosa, badanie pierwiastkowe z włosa Wrocław, badanie pierwiastkowe z włosów, badanie pierwiastkowe z włosów Wrocław, badanie włosa, badanie włosa wrocław, badanie włosów, badanie włosów Wrocław, badanie z włosów, badanie z włosów Wrocław, pierwiastkowa analiza włosa, pierwiastkowa analiza włosa Wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *