Fizyka, fale elektromagnetyczne i częstotliwości w służbie zdrowia

Pole elektromagnetyczne według Wikipedii to: „pole fizyczne, stan przestrzeni, w której na obiekt fizyczny mający ładunek elektryczny działają siły o naturze elektromagnetycznej. (…) W mechanice kwantowej pole elektromagnetyczne jest postrzegane jako wirtualne fotony.”

fale pola elektromagetyczego w służbie zdrowia

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że elektromagnetyzm to nie tylko pioruny i wyładowania atmosferyczne, ale również pole to może oddziaływać na organizm i stanowić narzędzie do promowania zdrowia oraz naprawy nieprawidłowych procesów.

Fale Schumanna (tzw. rezonans ziemi) to naturalne stojące fale elektromagnetyczne o ekstremalnie niskiej częstotliwości występujące pomiędzy powierzchnią Ziemi a jonosferą. Na możliwość istnienia pól rezonansowych na powierzchni Ziemi zwrócił po raz pierwszy uwagę fizyk niemiecki W. O. Schumann. Zauważył on podobieństwo układu Ziemia – jonosfera do rezonatora elektromagnetycznego, zbudowanego z dwu współśrodkowych przewodzących sfer. Głównym źródłem energii zasilającej wnękę Ziemia – jonosfera są wyładowania elektryczne powstające w komórkach burzowych. Średnio 100 wyładowań w ciągu sekundy, jakie odbywają się na całej kuli ziemskiej, zapewnia pompowanie tego rezonatora energią w sposób ciągły. Rezonans Schumanna wpływa na nasze samopoczucie i warunkuje synchronizację rytmów biologicznych i prawidłową egzystencji wszystkich organizmów zamieszkujących Ziemię.

Elektro-magnetoterapia, a więc terapia wykorzystująca pole elektromagnetyczne jest naturalną i szeroko stosowaną metodą prozdrowotną. Pole o określonej częstotliwości w naturalny sposób:

 • usprawnia przepływ krwi i tlenu w organizmie,
 • ułatwia regenerację komórek,
 • reguluje procesy energetyczne
 • oraz wzmacnia ogólny stan zdrowia.

Pole elektromagnetyczne działa na żywe komórki porządkując elektrony w atomach, poprawiając przenikalność błon komórkowych (hiperpolaryzacja błony komórkowej) i usprawniając przemianę materii w komórce poprzez przyśpieszenie wymiany jonowej. Dodatkowo zwiększając odżywienie komórki stymuluje mitochondria (mitochondria są odpowiedzialne za energię, a tym samym życie komórki) oraz przywraca prawidłową częstotliwość pracy komórek. Atomy czy molekuły są dipolami – działają jak anteny nadawcze oraz odbiorcze. Pochłaniają i wypromieniowują drgania elektromagnetyczne. Owe drgania są specyficzne dla każdego atomu czy molekuły. Fale elektromagnetyczne emitują także białka, komórki i organy, tkanki. Wszystko, co materialne posiada własny wzorzec częstotliwości. Spektrum drgań ludzkiego organizmu obejmuje zakres od 1 Hz do ponad 1018 Hz.

Terapie z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego wykorzystywane są do bardzo szerokiego spektrum zastosowań i zespołów chorobowych: stanów zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Spektakularne efekty przynoszą w następujących zakresach:

 • alergie, zespoły alergiczne, nietolerancje pokarmowe,
 • astma oskrzelowa, katar sienny,
 • odczulanie z alergii pokarmowych, wziewnych, kontaktowych,
 • egzemy, trądzik, problemy skórne,
 • terapie przeciwpasożytnicze,
 • zespoły bólowe,
 • obciążenie toksynami,
 • przewlekłe choroby z autoagresji,
 • terapie uzależnień.

W gabinecie Proviva prowadzimy diagnostykę oraz terapie z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego na aparacie Bicom (nazwa powstała od terminu „Bio-Communication”) niemieckiej firmy Regumed BioMed. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gabinetu i skorzystania z naszych usług.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Informacje ogólne and tagged aparat bicom, bicom, BICOM 2000, bicom Wrocław, bio rezonans, Biorezonans, biorezonans BRT, biorezonans magnetyczny, biorezonans magnetyczny BRT, biorezonans magnetyczny Wrocław, biorezonans Wrocław, biorezonansu, gabinet biorezonansu, GABINET BIOREZONANSU BIcOM, gabinet biorezonansu Wrocław, gabinet brt, gabinet leczenia biorezonansem, Gabinet medyczny BRT, gabinety biorezonansu, GABINETY BIOREZONANSU BIcOM, gabinety leczenia biorezonansem, Gabinety medyczne BRT, leczenie biorezonansem, metoda brt, terapia biorezonansem, terapia biorezonansowa, terapia BRT. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *