proviva fale pola

Fizyka, fale elektromagnetyczne i częstotliwości w służbie zdrowia

Pole elektromagnetyczne według Wikipedii to: „pole fizyczne, stan przestrzeni, w której na obiekt fizyczny mający ładunek elektryczny działają siły o naturze elektromagnetycznej. (…) W mechanice kwantowej pole elektromagnetyczne jest postrzegane jako wirtualne fotony.”

fale pola elektromagetyczego w służbie zdrowia

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że elektromagnetyzm to nie tylko pioruny i wyładowania atmosferyczne, ale również pole to może oddziaływać na organizm i stanowić narzędzie do promowania zdrowia oraz naprawy nieprawidłowych procesów.

Fale Schumanna (tzw. rezonans ziemi) to naturalne stojące fale elektromagnetyczne o ekstremalnie niskiej częstotliwości występujące pomiędzy powierzchnią Ziemi a jonosferą. Na możliwość istnienia pól rezonansowych na powierzchni Ziemi zwrócił po raz pierwszy uwagę fizyk niemiecki W. O. Schumann. Zauważył on podobieństwo układu Ziemia – jonosfera do rezonatora elektromagnetycznego, zbudowanego z dwu współśrodkowych przewodzących sfer. Głównym źródłem energii zasilającej wnękę Ziemia – jonosfera są wyładowania elektryczne powstające w komórkach burzowych. Średnio 100 wyładowań w ciągu sekundy, jakie odbywają się na całej kuli ziemskiej, zapewnia pompowanie tego rezonatora energią w sposób ciągły. Rezonans Schumanna wpływa na nasze samopoczucie i warunkuje synchronizację rytmów biologicznych i prawidłową egzystencji wszystkich organizmów zamieszkujących Ziemię.

Elektro-magnetoterapia, a więc terapia wykorzystująca pole elektromagnetyczne jest naturalną i szeroko stosowaną metodą prozdrowotną. Pole o określonej częstotliwości w naturalny sposób:

 • usprawnia przepływ krwi i tlenu w organizmie,
 • ułatwia regenerację komórek,
 • reguluje procesy energetyczne
 • oraz wzmacnia ogólny stan zdrowia.

Pole elektromagnetyczne działa na żywe komórki porządkując elektrony w atomach, poprawiając przenikalność błon komórkowych (hiperpolaryzacja błony komórkowej) i usprawniając przemianę materii w komórce poprzez przyśpieszenie wymiany jonowej. Dodatkowo zwiększając odżywienie komórki stymuluje mitochondria (mitochondria są odpowiedzialne za energię, a tym samym życie komórki) oraz przywraca prawidłową częstotliwość pracy komórek. Atomy czy molekuły są dipolami – działają jak anteny nadawcze oraz odbiorcze. Pochłaniają i wypromieniowują drgania elektromagnetyczne. Owe drgania są specyficzne dla każdego atomu czy molekuły. Fale elektromagnetyczne emitują także białka, komórki i organy, tkanki. Wszystko, co materialne posiada własny wzorzec częstotliwości. Spektrum drgań ludzkiego organizmu obejmuje zakres od 1 Hz do ponad 1018 Hz.

Terapie z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego wykorzystywane są do bardzo szerokiego spektrum zastosowań i zespołów chorobowych: stanów zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Spektakularne efekty przynoszą w następujących zakresach:

 • alergie, zespoły alergiczne, nietolerancje pokarmowe,
 • astma oskrzelowa, katar sienny,
 • odczulanie z alergii pokarmowych, wziewnych, kontaktowych,
 • egzemy, trądzik, problemy skórne,
 • terapie przeciwpasożytnicze,
 • zespoły bólowe,
 • obciążenie toksynami,
 • przewlekłe choroby z autoagresji,
 • terapie uzależnień.

W gabinecie Proviva prowadzimy diagnostykę oraz terapie z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego na aparacie Bicom (nazwa powstała od terminu „Bio-Communication”) niemieckiej firmy Regumed BioMed. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gabinetu i skorzystania z naszych usług.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top