Nietolerancja glutenu

Gluten jest białkiem występującym się w pszenicy oraz zbożach takich, jak: żyto, jęczmień czy owies. Nietolerancja glutenu (zwana chorobą trzewną) powoduje szereg różnych objawów, które mogą prowadzić do poważnych wyniszczeń organizmu. Problem zaczyna się od uszkodzeń w błonie śluzowej jelita cienkiego, co prowadzi w efekcie do upośledzenia wchłaniania. Bez składników odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów) organizm osłabiony zostaje w wyniku niedożywienia. Osobom z nietolerancją glutenu doskwierają takie dolegliwości, jak: wzdęcia, przelewania, biegunka. W efekcie chorzy często chudną. W przypadku nietolerancji glutenu stosowana jest dieta eliminacyjna – bezglutenowa. Przestrzeganie całkowitej eliminacji glutenu z diety pozwala na odbudowę błony śluzowej jelita i ustąpienie dolegliwości.

Nietolerancję glutenu często wykrywa się stosunkowo późno, a nawet dopiero w wieku dorosłym. Wiele osób ma nietolerancję glutenu nie wiedząc o tym fakcie. W naszym gabinecie można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie and tagged diagnostyka nietolerancji pokarmowych wrocław, nietolerancja glutenu, nietolerancja pokarmowa, nietolerancja pokarmowa wrocław, nietolerancje pokarmowe, nietolerancje pokarmowe wrocław, objawy nietolerancji, objawy nietolerancji pokarmowej, objawy nietolerancji pokarmowych, test na nietolerancję pokarmową, test na nietolerancję pokarmową wrocław, test na nietolerancje pokarmowe, test na nietolerancje pokarmowe wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne u dzieci wrocław, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie pokarmowe, testy na alergie pokarmowe Wrocław, testy na nietolerancje, testy na nietolerancje pokarmowe, testy na nietolerancje pokarmowe u dzieci wrocław, testy na nietolerancje pokarmowe wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *