Proviva zboża testy

Nietolerancja glutenu

Gluten jest białkiem występującym się w pszenicy oraz zbożach takich, jak: żyto, jęczmień czy owies. Nietolerancja glutenu (zwana chorobą trzewną) powoduje szereg różnych objawów, które mogą prowadzić do poważnych wyniszczeń organizmu. Problem zaczyna się od uszkodzeń w błonie śluzowej jelita cienkiego, co prowadzi w efekcie do upośledzenia wchłaniania. Bez składników odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów) organizm osłabiony zostaje w wyniku niedożywienia. Osobom z nietolerancją glutenu doskwierają takie dolegliwości, jak: wzdęcia, przelewania, biegunka. W efekcie chorzy często chudną. W przypadku nietolerancji glutenu stosowana jest dieta eliminacyjna – bezglutenowa. Przestrzeganie całkowitej eliminacji glutenu z diety pozwala na odbudowę błony śluzowej jelita i ustąpienie dolegliwości.

Nietolerancję glutenu często wykrywa się stosunkowo późno, a nawet dopiero w wieku dorosłym. Wiele osób ma nietolerancję glutenu nie wiedząc o tym fakcie. W naszym gabinecie można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

 

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top