Nietolerancja laktozy

Laktoza jest cukrem mleka krowiego. Cząsteczka laktozy składa się dwóch cukrów: glukozy i galaktozy, co stanowi o zaliczaniu laktozy do dwucukrów. Trawienie laktozy związane jest z rozbiciem jej cząsteczki na te właśnie cukry proste, co dzieje się na poziomie jelita cienkiego dzięki udziałowi enzymu zwanego laktazą. Jeśli upośledzony jest ten proces, bo np. mamy do czynienia z niedoborem laktazy, to do jelita grubego dostaje się niestrawiona do końca laktoza. Tam staje się ona obiektem podlegającym procesom fermentacyjnym i gnilnym z udziałem bakterii jelitowych. Wynikiem tych procesów jest uwalnianie gazów jelitowych, co daje uczucie wzdęcia oraz bólu brzucha. Efektem bywają również biegunki.

Laktoza obecna jest w mleku i produktach nabiałowych (jedynie ser żółty praktycznie za zawiera laktozy). Większość fermentowanych produktów mlecznych (jogurty, kefiry, maślanka) jest lepiej tolerowana przez osoby z nietolerancją laktozy niż czyste mleko. Zawierają one nadtrawioną przez bakterie fermentacyjne laktozę oraz niewielkie ilości samego enzymu – laktazy, co sprawia, że właśnie te produkty są łatwiej strawne niż te niepoddane procesowi fermentacji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nietolerancję laktozy można zmniejszyć poprzez regularne przyjmowanie małych ilości produktów zawierających laktozę. W ten sposób pobudza się błonę śluzową jelit do produkcji laktazy (nie dotyczy to osób z całkowitym brakiem enzymu – obciążenie genetyczne).

Poza obserwacją organizmu, która może wskazać na pokarmy, które nie służą danej osobie (choć przy nietolerancji może to być utrudnione ze względu na opóźnienie wystąpienie objawów związanych z pokarmem nietolerowanym w stosunku do momentu jego spożycia) można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Z pomocą mogą tutaj przyjść testy wykonywane w naszym gabinecie. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana jest na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie and tagged diagnostyka nietolerancji pokarmowych wrocław, nietolerancja laktozy, nietolerancja pokarmowa, nietolerancja pokarmowa wrocław, nietolerancje pokarmowe, nietolerancje pokarmowe wrocław, objawy nietolerancji, objawy nietolerancji pokarmowej, objawy nietolerancji pokarmowych, test na nietolerancję pokarmową, test na nietolerancję pokarmową wrocław, test na nietolerancje pokarmowe, test na nietolerancje pokarmowe wrocław, testy alergiczne, testy alergiczne u dzieci wrocław, testy alergiczne Wrocław, testy na alergie pokarmowe, testy na alergie pokarmowe Wrocław, testy na nietolerancje, testy na nietolerancje pokarmowe, testy na nietolerancje pokarmowe u dzieci wrocław, testy na nietolerancje pokarmowe wrocław. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *