Analiza włosa Proviva

Nietolerancja pokarmowa

Mechanizm nietolerancji pokarmowej związany jest z reakcjami metabolicznymi, w odróżnieniu od alergii pokarmowej, gdzie zaangażowany jest układ odpornościowy organizmu. Najczęściej nietolerancja na dany pokarm lub składnik pokarmowy związana jest z brakiem możliwości prawidłowego przyswojenia (strawienia lub wchłonięcia). Przyczyną może być na przykład brak lub niedobór niezbędnego w procesie metabolizmu nietolerowanej substancji enzymu trawiennego. Nietolerancja pokarmowa może objawiać się nawet kilka dni po spożyciu pokarmu zawierającego nietolerowany składnik, co utrudnia identyfikację przyczyn problemów. Sam rodzaj objawów jest podobny do objawów alergii pokarmowej (w tym wzdęcia, przelewania, nudności, wymioty, biegunka).

Najczęściej występującymi nietolerowanymi składnikami pokarmowymi są: laktoza, gluten oraz dodatki do żywności.

Poza obserwacją organizmu, która może wskazać na pokarmy, które nie służą danej osobie (choć przy nietolerancji może to być utrudnione ze względu na opóźnienie wystąpienie objawów związanych z pokarmem nietolerowanym w stosunku do momentu jego spożycia) można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Z pomocą mogą tutaj przyjść testy wykonywane w naszym gabinecie. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

 

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top