Proviva Pierwiastki niebieskie

Proporcje między zawartościami pierwiastków w organizmie

Zaburzenia w zawartości pierwiastków – niedobory lub nadmiar niektórych mikro i makroelementów, a także proporcje pomiędzy nimi, jakie mogą wystąpić w organizmie decydują o jego kondycji, zdrowiu lub chorobie. Niewiele z nich może bez większej szkody dla organizmu występować w stężeniach przekraczających normy – należą do tej grupy np. jod, cynk oraz magnez. Ponadto interakcje pomiędzy pierwiastkami stanowią w jednych przypadkach o ich wzajemnym działaniu synergicznym, a w innych o antagonistycznym wpływie pomiędzy wybranymi składnikami. Innymi słowy zawartość jednego makro- lub mikroelementu wpływać może na zmiany zawartości w organizmie innego pierwiastka.

Te wzajemne oddziaływania to np. związek pomiędzy magnezem, a ołowiem – niedobory magnezu wpływają na lepsze wchłanianie ołowiu przez układ trawienny oraz komórki; związek pomiędzy cynkiem, a kadmem – niedobory cynku wpływają na lepsze przyswajanie kadmu; związek pomiędzy fosforanami, a wapniem i magnezem – nadmiar tych pierwszych powoduje gorszą wchłanialność magnezu i wapnia. Generalnie na podstawie proporcji między poszczególnymi pierwiastkami można ocenić ich aktywność i prawidłowość procesów metabolicznych. Czasem prawidłowa proporcja pomiędzy poszczególnymi pierwiastkami ma większe znaczenie niż samo ich prawidłowe stężenie, bo gwarantuje równowagę jonową. Nie sposób nie wspomnieć również o doniosłej roli witamin, które stabilizują i ułatwiają wchłanianie biopierwiastków, a w przypadku niektórych z nich, jak np. witamina C mają zdolność wiązania pierwiastków toksycznych. Wiele makro i mikroelementów posiada „swoją” witaminę, która ułatwia ich przyswajanie i oddziaływanie na organizm.

Badaniem, które diagnozuje stężenie pierwiastków w organizmie oraz bada proporcje między tymi pierwiastkami jest Analiza Pierwiastkowa Włosa, które wykonujemy w naszym gabinecie podczas wizyty lub zdalnie. Szczegóły najdziesz w zakładce: Analiza Pierwiastkowa Włosa oraz poszczególnych podzakładkach:

Co to jest Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Dlaczego warto wykonać Analizę Pierwiastkową?

Analiza Pierwiastkowa Włosa – jak wygląda badanie?

Analiza Pierwiastkowa Włosa bez wychodzenia z domu

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top