Zioła na alergię: Czarnuszka i olej z czarnuszki – cz.1

Te skromne, ale niezwykle potężne nasionka, maja zdolność zabijania gronkowca złocistego opornego na metycylinę (MRSA), odtruwania z toksyn zatrutego chemicznymi substancjami organizmu, stymulowania regeneracji komórek beta zniszczonej przez  cukrzycę trzustki, a z pewnością o wiele, wiele więcej (o czym jeszcze wciąż zbyt mało wiemy).

Nasiona tej jednorocznej rośliny – czarnuszki siewnej (Nigella sativa), od niepamiętnych czasów były cenione za swoje właściwości lecznicze.

Czarnuszka

Inne często spotykane nazwy czarnuszki to czarnuszka egipska, czarnuszka ogrodowa, czarnucha, czarny kmin, czarny kminek, kąkolnica, czarna kolendra. Najczęściej stosuje się czarnuszkę jako przyprawę, a do zastosować leczniczych często używany jest olej czarnuszkowy tłoczony (najlepiej na zimno i nierafinowny) z nasion tej cennej rośliny – najczęściej w formie płynnej lub w postaci żelowych kapsułek.

Najwcześniejsze zapisy odnośnie uprawy i wykorzystania cz.arnuszki pochodzą ze starożytnego Egiptu. Zresztą olej z czarnuszki został znaleziony w grobowcu egipskiego faraona Tutanchamona – ceniono go więc już 3.300 lat temu.

W kulturach arabskich, czarnuszka nazywana była Habbatul Barakah, co oznacza, że „ziarno błogosławieństwa”. Uważa się również, że islamski prorok Mahomet powiedział o niej, że jest „lekiem na wszystkie choroby, z wyjątkiem śmierci”. Wiele tradycyjnie przypisywanych czarnuszce właściwości zdrowotnych zostało dokładnie potwierdzonych w literaturze biomedycznej po przeprowadzeniu badań nad tą rośliną jej nasionami. Ponad 450 różnych badań, jakie od 1964 przeprowadzono nad czarnuszką i jej właściwościami zdrowotnymi potwierdzają m.in. jej działanie:

 • antyalergiczne;
 • przeciwnowotworowe;
 • przeciwgrzybicze;
 • antybakteryjne;
 • pierwotniakobójcze;
 • przeciwpasożytnicze;
 • odtruwające;
 • przeciwtrądzikowe;
 • immunostymulujące;
 • hamujące rozwój drożdżaków;
 • żółciopędne i ochronne dla wątroby;
 • wspierające wrażliwość na insulinę;
 • pobudzające produkcję interferonu;
 • ochronne dla nerek i układu moczowego.

O niesamowitych walorach zdrowotnych czarnuszki oraz wartości oleju z nasion tej rośliny może świadczyć również fakt, że potężny szwajcarski koncern o światowym zasięgu – firma Nestle czyni starania, aby swoimi licznymi zgłoszeniami patentowymi przejąć kontrolę nad dystrybucją tej cennej rośliny.

Zimnotłoczony i nierafinowany olej z czarnuszki firmy Ol’Vita w postaci płynnej w butelkach o różnej pojemności, jak i żelowe kapsułki z oleju z czarnuszki tej samej firmy są dostępne na stronie naszego sklepu internetowego: proviva.com.pl. Zapraszamy do zakupów i stosowania.

Czytaj więcej o czarnuszce:

O działaniu czarnuszki – informacje o właściwościach na podstawie przeprowadzonych badań

Czarnuszka i olej z czarnuszki – zastosowanie, dawkowanie i przeciwwskazania

Czarnuszka nadzieją dla alergików – zapis prelekcji lek.med. Krzysztofa Błechy pt.”Czarnuszka nadzieją dla alergików”

————————————————————————————————————————————————

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana jest na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

————————————————————————————————————————————————

This entry was posted in Alergie, Uncategorized, Wzmacnianie odporności and tagged czarnuszka, czarnuszka egipska, czarnuszka gdzie kupić, czarnuszka olej, czarnuszka siewna, czarnuszka zioło, czarny kmin, czarny kminek egipski, jakie zioła na alergię, Nigella sativa, olej czarnuszki, olej nigelle, olej z czarnuszki, olej z czarnuszki cena, olej z czarnuszki dawkowanie, olej z czarnuszki działanie, olej z czarnuszki egipskiej, olej z czarnuszki najtaniej, olej z czarnuszki Nigella sativa, olej z czarnuszki opinie, olej z czarnuszki przeciwwskazania, olej z czarnuszki siewnej, olej z czarnuszki trądzik, olej z czarnuszki właściwości, olej z czarnuszki zastosowanie, olej z kminku czarnego, olej z nasion czarnuszki, olejek z czarnego kminku, zioła na alergię, zioła na alergię pokarmową, zioła na alergię roztocza, zioła na alergię skórną, zioła na alergię wziewną. Bookmark the permalink.

3 Responses to Zioła na alergię: Czarnuszka i olej z czarnuszki – cz.1

 1. Pingback: Zioła na alergię: Czarnuszka i olej z czarnuszki - na wszystko, prócz śmierci |

 2. Pingback: Zioła na alergię: Czarnuszka i olej z czarnuszki - dawkowanie |

 3. Pingback: Zioła na alergię: Czarnuszka nadzieją dla alergików |

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *