proviva pasozty glista ludzka u dzieci

Glista ludzka (Ascaris lumbricoides) u dzieci

pasożyty dziecko

Pasożyty jelitowe u dzieci mogą powodować szereg objawów, w tym biegunka, utrata apetytu, bóle stawów, śluz w stolcu, gorączka, apatia, cuchnące stolce, skurcze żołądka, kaszel i wymioty. Dzieci bawiąc się w piaskownicach czy ze zwierzątkami mogą zostać łatwo zainfekowane.Jaja glist są wszędzie, choć najczęściej bytują w ziemi. Z jaj wylęgają się w żołądku mikroskopijnej wielkości larwy, które wędrują do płuc, gdzie przepoczwarzają się, a ich odchody powodują podrażnienia i kaszel. Wielokrotnie kaszl ten mylony jest z alergią lub astmą. Kaszel u dzieci może oznaczać nie tylko wirusowe czy bakteryjne przeziębienie, ale również obecność robaków w organizmie i warto to sprawdzić wykonując badania na pasożyty.

Glisty wywierają wyraźne działanie toksyczne, zwłaszcza u dzieci. Wyraża się ono m.in.: zahamowaniem rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci intensywnie zarażonych oraz wzmożoną pobudliwością nerwową oraz problemami alergicznymi i astmatycznymi.

Jeśli masz podejrzenia co do możliwości zakażenia glistnicą:

  1. Wykonaj test obciążeń identyfikujący m.ni. glistę ludzkąbadanie o skuteczności 95%.
  2. Zastosuj kurację oczyszczającą organizm z pasożytów i toksyn.
  3. Przestrzegaj zasad higieny osobistej i żywienia.
  4. Nie pij nieprzygotowanej wody.
  5. Starannie myj owoce i warzywa przed ich spożyciem.
  6. Pilnuj, aby dziecko nie wkładało brudnych rak do ust – np. podczas zabawy w piaskownicy.
  7. Ucz dziecko jak ważne jest mycie rąk przed jedzeniem, a także po wyjściu z toalety i po przyjściu z dworu.
  8. Jeśli posiadasz zwierzęta – systematycznie diagnozuj się pod kątem zakażeń pasożytami oraz odrobaczaj siebie, domowników, a przede wszystkim pupila.

Przeczytaj więcej o gliście ludzkiej:

Glista ludzka – pasożyt jelita cienkiego powodujący glistnicę

Cykl rozwojowy glisty ludzkiej

Jak dochodzi do zakażenia glistą ludzką

Jakie są objawy zakażenia glistą ludzką

Diagnostyka glistnicy

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top