Proviva rzucanie palenia

Rzucenie palenia jest dobre dla serca

Rzucenie palenia jest dobre dla serca, nawet jeśli przybyło Ci kilka dodatkowych kilogramów

Ludzie, którzy rzucili palenie wykazują niższe ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar niż palacze, nawet jeśli po rzuceniu nałogu przybrali kilka dodatkowych kilogramów, jak podają badania.

Przyrost masy ciała jest prawdziwym problemem dla palaczy, którzy chcą rzucić nałóg i nie jest to tylko kwestia estetyczna, bowiem nadwaga i otyłość są czynnikami ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Przyrost masy ciała po zaprzestaniu palenia może przecież zmniejszyć korzyści z zaprzestania palenia, szczególnie wśród ludzi zaliczających się już do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

Tętno palaczy, jak i inne funkcje organizmu są nieustannie stymulowane przez nikotynę, która może powodować spalanie większej ilości kalorii niż ma to miejsce u osób niepalących. Kiedy więc palacz rzuca swój nałóg, jego metabolizm najczęściej zwalnia. Dodatkowo tendencja do kompensacji nikotyny poprzez przekąski powodują dodatkowy przyrost masy ciała.

Analizując dane dotyczące długoterminowego badania 3251 ludzi, przeprowadzone w latach 1984-2011, zauważono, że osoby, które przestały palić papierosy, były o połowę mniej narażone na problemy z sercem, w stosunku do palaczy, którzy wciąż używali papierosów. Przyrost wagi w grupie osób, które przestały palić papierosy wynosił średnio od 2,7 do 3,6 kg. Zauważono, że przyrost masy ciała związany z rzuceniem nałogu nie miał wyraźnego wpływu na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

To jest dobra wiadomość, dla osób, które chcą rzucić palenie. Jeśli rzucisz palenie, nawet z odrobiną przyrostu masy ciała, masz duże szanse osiągnąć znaczące korzyści dla zdrowia. Wiedząc, że rzucający palenie często mają ochotę jeść więcej, wystarczy upewnić się, że żywność którą spożywamy jest żywnością o stosunkowo niskiej zawartości kalorii. Jeśli do tego dodamy trochę więcej ćwiczeń do codziennej rutyny jest możliwe, że rzucisz palenie bez dodatkowych kilogramów.

W naszym gabinecie we Wrocławiu prowadzimy zarówno terapie likwidujące głód nikotynowy (pomagające zerwać z nałogiem palenia), jak i zabiegi, które wspomagają oczyszczanie organizmu z nikotyny po rzuceniu palenia oraz terapie wspomagające przemianę materii i usprawniające metabolizm tłuszczy oraz węglowodanów.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich terapii można uzyskać telefonicznie pod numerem rejestracji: 882-028-222.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top