Odczulanie Proviva

Odczulanie

Bez bólu! Bez kłucia! Bez nacinania!

Wiesz już na co jesteś uczulony, ale co dalej? Nie jesteś skazany na alergie i leki przeciwhistaminowe lub sterydowe, które działają jedynie objawowo – zamiast usuwać przyczynę alergii, pozwalają jedynie wyeliminować jej objawy.

Odczulanie!      Bez bólu!      Bez kłucia!      Bez nacinania!

proviva odczulanie

 

Dzięki terapii odczulającej zidentyfikowane alergeny przestaną uczulać, organizm wzmocni swoją własną odporność, a stosowanie leków przeciwhistaminowych lub sterydowych nie będzie już miało uzasadnienia.

Odczulanie odbywa się na zasadzie doprowadzenia fali odwrotnej do częstotliwości odczulanego alergenu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Odczulanie jest zupełnie bezbolesne, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci – nawet bardzo małych. To jedyna metoda odczulania alergii u dzieci poniżej 3 roku życia. Odczulanie można wykonywać nawet u niemowląt.

Pełna terapia odczulająca na dany alergen obejmuje cykl od 1-3 zabiegów przeprowadzanych w odstępach co kilka dni.

Przed terapią wymagany jest minimum tygodniowy okres karencji w stosowaniu leków przeciwhistaminowych (bez karencji odczulenie będzie mniej skuteczne).

Po przeprowadzonej terapii wymagany jest brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni. Stąd odczulanie na alergeny pyłkowe (pyłki kwiatów, drzew, traw, it.) przeprowadza się wg kalendarza pyleń, bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się wykluczenie z diety czynnika odczulanego.

Po odczuleniu znika problem przewlekłego kataru, swędzenia skóry, duszności czy dotkliwych objawów żołądkowo-jelitowych.

Terapia odczulająca daje efekt bezterminowy. Dlatego nie ma potrzeby sezonowego ponawiania zabiegów odczulających.

Przy prawidłowo przeprowadzonej terapii odczulającej (m.in. karencja od leków antyalergicznych przed terapią oraz karencja w ekspozycji na alergen po terapii) skuteczność odczuleń wynosi 83%.

Umożliwiamy odczulanie ponad 300 różnych alergenów z palet dostępnych w gabinecie. Istnieje również możliwość odczulania na własne alergeny – według przyniesionych, własnych próbek substancji (np. kosmetyków, czy detergentów), które zdiagnozowane zostały wcześniej w teście alergicznym jako alergeny.

Kliknij poniżej, aby zobaczyć listę alergenów, których odczulanie prowadzimy w naszym gabinecie:

Alergeny podstawowe – kliknij tutaj

Alergeny szczegółowe – kliknij tutaj

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top