proviva analiza składu włosa

Procedura przeprowadzania Analizy Pierwiastkowej

Wywiad dotyczący osoby poddającej się badaniu

Wywiad przeprowadzany jest w naszym gabinecie po uprzednim umówieniu się na wizytę. Zbierane są informacje o osobie poddającej się badaniu, takie, jak: dane osobowe, waga, wiek, wzrost, grupa krwi, cel diagnostyki, historia chorób, opis niepokojących objawów, prowadzony styl życia, w tym odżywiania, itp.

Pobranie materiału do Analizy Pierwiastkowej Włosa

Następnie wykonujemy pobranie materiału do analizy. Włosy wycinane są przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami), małymi kępkami, z kilku miejsc z potylicy.

Do badania potrzebne jest 0,2-0,3 g włosów (około jednej łyżki stołowej).

Wycięcie próbki włosów do przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosa nie powoduje deformacji fryzury.

UWAGA: Do badania Analiza Pierwiastkowa Włosów włosy muszą być naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym) i czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.).

Jeśli włosy są za krótkie do przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosa

Jeżeli włosy są za krótkie (mniej niż 5 mm) należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

Analizy Pierwiastkowej Włosa a włosy farbowane

Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty.

Proviva APW sprawozdanie

Analizy Pierwiastkowej Włosów dokonuje Laboratorium Biomol-Med

Wypełniona ankietę oraz próbka materiału do badania podlega analizie na Spektrometrze ICP Optima 5300 DV Perkin- Elmer w Laboratorium Biomol-Med z Łodzi.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa ok. 3-4 tygodni.

W wyniku Analizy Pierwiastkowej Włosów składającym się z kilkudziesięciu stron, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, osoba diagnozująca się otrzymuje: opis typu metabolicznego, 2 programy suplementacyjne – wyrównawczy na 1-3 miesiące oraz profilaktyczny na 6 miesięcy, dietę na 7 dni z przepisami oraz zaleceniami dla aktywności fizycznej.

 

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest odbierany podczas wizyty, na której omówiony zostaje plan działań korygujących nieprawidłowości wykazane w badaniu i poprawiających odżywienie organizmu.

Wizyty planowane są z wyprzedzeniem, po uprzedniej rejestracji i odbywają się w Gabinecie Proviva we Wrocławiu, przy ul. Żelaznej 34 (budynek przychodni NZOZ Proximum, III piętro, lewy koniec korytarza, gabinet 310).

Koszt badania wraz z opisem i omówieniem wyniku oraz konsultacją to 450zł.

Nie masz czasu na wizytę lub nie jesteś z Wrocławia czy okolic? Możesz również wykonać Analizę Pierwiastkową Włosów. Zobacz instrukcję, jak wykonać badanie bez wychodzenia z domu – krok po kroku.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top