proviva uczulenie na zwierzeta

Rady dla osób z alergią posiadających zwierzątka domowe

Masz alergię na swojego pupila? Oto 12 prostych rad dla Ciebie:

  1. Zrezygnuj z wprowadzania kolejnych nowych zwierzątek domowych;
  2. Ogranicz swojemu pupilowi przestrzeń do określonych obszarów w domu – na pewno nie w sypialni lub najlepiej przenieś go na zewnątrz (o ile to możliwe);
  3. Regularnie myj swojego psa lub kota;
  4. Dbaj o higienę swojego zwierzątka (wyczesana przez osobę trzecią sierść) i jego zdrowie;
  5. Jeśli jesteś narażony na kontakt ze zwierzętami poza domem (np. konie czy koty innych ludzi) zmień swoje buty i ubrania oraz umyj włosy, po przybyciu do domu;
  6. Jeśli to możliwe, usuń dywany z pomieszczeń, w których są trzymane zwierzęta. Regularnie zmywaj podłogi. Pozostałe dywany czyść parą o wysokiej temperaturze i regularnie odkurzaj (najlepiej z filtrem HEPA);
  7. Regularnie czyść wszystkie powierzchnie (w tym ściany);
  8. Dbaj o czystość miejsca, w którym przebywa zwierzę – czyść kosze, klatki, itp.;
  9. Nie pozwalaj zwierzętom lizać Twoich rąk czy twarzy;
  10. Dbaj o wietrzenie w pomieszczeniach, w których przebywasz – możesz również wyposażyć się w dobry filtr powietrza, aby zmniejszyć poziom alergenów;
  11. Wiosną i latem wycieraj psa wilgotną szmatką po powrocie ze spaceru;
  12. Zapoznaj się z rozwiązaniami dla alergików dostępnymi w specjalistycznych sklepach, które czynią alergeny zwierzęce mniej reaktywnymi. Mogą to być środki do rozpylania na dywanach i meblach, a także substancje dodawane do wody podczas prania tkanin. Produkty dostępne są również w formie aplikowanej zwierzęciu aby zmniejszyć ilość alergenu, który jest uwalniany do środowiska.

Jeśli nie chcesz pozbywać się swojego pupila, pomyśl o wdrożeniu powyższych rad, a także zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu w zakresie diagnostyki i odczuleń alergii.

9134997

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduję się m.in. sierści popularnych zwierzątek domowych. Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce Testy alergiczne.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych substancji (np. sierści psa, kota, świnki morskiej, chomika, szynszyla, itp.), co do których istnieje podejrzenie, że mogą być czynnikiem uczulającym.

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. sierści konkretnego zwierzęcia funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top