Oczyszczanie organizmu z nikotyny
Terapia antynikotynowa wspomagająca rzucanie palenia oferowana w naszym gabinecie jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania głodu nikotynowego.
Jeśli już podjąłeś wysiłek aby opuścić grono ludzi, którzy znajdują się w szponach tego zgubnego nałogu, to warto pomyśleć co dalej? Przez ile lat zbierałeś w sobie trucizny oddając się nałogowemu paleniu?
Dym tytoniowy jest trujący. W wyniku spalania tytoniu w „papierowej koszulce” powstaje prawie 4000 związków chemicznych (ponad 40 z nich uznaje się za rakotwórcze).
Jednym z najbardziej znanych składników dymu tytoniowego jest nikotyna, która przez Światową Organizację Zdrowia uznana została za substancję silnie trującą i uzależniającą. Już od 0,5 do 1 mg na kg masy ciała tego środka stanowi dawkę śmiertelną, a pamiętać należy, że taką dawkę zawiera przeciętnie 4-5 sztuk papierosów.
Kolejnym składnikiem dymu z papierosa jest tlenek węgla, śmiertelnie trujący gaz powodujący zaczadzenie.
Bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje smoliste. To około 50 związków chemicznych, które oprócz działania toksycznego uszkadzają DNA komórki i powodują nowotwory. Wśród nich jest naftyloamina, dimetylnitrozoamina i benzopiren. Ślady tych substancji znajduje się w całym organizmie, a więc nowotwory, które są przez nie wywołane nie dotyczą jedynie dróg oddechowych.
Poza wymienionymi dotychczas składnikami dymu są także:
- alkohole (głównie metylowy),
- fenol – trujący środek dezynfekujący,
- cyjanowodór -który używany był w komorach gazowych,
- DDT – środek owadobójczy,
- akrydyna – związek stosowany w produkcji barwników,
- naftalina – środek przeciw molom,
- chlorek winylu – stosowany do produkcji plastiku,
- moniak – drażniący gaz,
- rozpuszczalniki organiczne, chemiczne, przemysłowe, np. toluen, aceton, toluidyna,
- metale ciężkie, m.in. ołów, arsen, kobalt, kadm, polon i wiele innych.
W wyniku inhalowania powyższych związków z dymu tytoniowego dochodzi do powstawania zmian w wielu układach organizmu. Stopień szkodliwości palenia tytoniu zależy przede wszystkim od wieku palacza, od indywidualnych cech jego organizmu oraz od liczby i jakości wypalanych papierosów. Przez specyficzne działania na poszczególne układy składniki tytoniu wywierają szkodliwy wpływ na organizm, powodując nie tylko występowanie chorób, lecz przede wszystkim zmniejszając sprawność funkcjonalną całego ustroju palacza.
Nawet po wielu latach trwania w nałogu Twój organizm jest w stanie naprawić wyrządzone przez tytoń szkody. Nie musisz czuć się źle, gdy zerwiesz z nałogiem. To przecież właśnie rzucony nałóg jest przyczyną Twojego obecnego zatoksycznienia, ciągłego uczucia zmęczenia i osłabienia.
Czas aby pomyśleć o detoksykacji organizmu. Zapraszamy na serię zabiegów, które:
- wspierają wyprowadzanie toksyn z organizmu,
- wzmacniają procesy oczyszczania z toksyn,
- wspierają wątrobę – główny filtr dla krwi,
- wspierają siły samooczyszcania i regenerowania w organizmie.
W naturalnym oczyszczaniu organizmu z toksyn i łagodzeniu objawów zatrucia organizmu zakumulowanymi przez lata związkami wdychanymi wraz z dymem papierosowym pomocna będzie ponadto odpowiednia dieta, bogata w produkty zawierające błonnik, warzywa i owoce, przyjmowanie dużej ilości wody oraz soków owocowych.
Tylko kwestią czasu jest powrót gospodarki biologicznej organizmu na właściwe tory i całkowite oczyszczenie go z nikotyny. Przyspieszyć można ten proces zabiegami, które wspomagają oczyszczanie organizmu z nikotyny po rzuceniu palenia przeprowadzanymi w naszym gabinecie we Wrocławiu.
Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich terapii można uzyskać telefonicznie pod numerem rejestracji: 882 028 222.
Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).