Proviva równowaga mineralna

Stan odżywienia organizmu i równowaga mineralna

Odżywianie, które nie jest pełnowartościowe i nie dostarcza niezbędnych substancji odżywczych (nie tylko białka, węglowodanów oraz tłuszczy, ale również witamin oraz makro- i mikroelementów, które warunkują wiele reakcji zachodzących w organizmie) lub też upośledzone wchłanianie przyjętego, nawet pełnowartościowego! pożywienia, prowadzi do wystąpienia chorób przewlekłych, zwanych często cywilizacyjnymi. Są nimi np.

  • cukrzyca,
  • otyłość,
  • alergie,
  • astma,
  • nadczynności i niedoczynności gruczołów (w tym tarczycy),
  • choroby układu krążenia,
  • choroby reumatyczne,
  • infekcje,
  • zespół przewlekłego zmęczenia czy nowotwory.

Część witamin może być syntetyzowana przez ludzki organizm (choć nie wszystkie), ale biopierwiastki muszą być dostarczone wraz z pożywieniem lub z przyjmowanym suplementem.

Równowaga mineralna jest więc bardzo istotna z punktu widzenia utrzymania stanu zdrowia lub wyprowadzenia organizmu ze stanu chorobowego. Dlatego selektywne uzupełnianie niedoborów wydaje się być tutaj konieczne.

Skąd wiedzieć jakich makro- i mikroelementów brakuje w organizmie? Jak poznać, czego potrzebuje nasze ciało? Czy jest odpowiednio odżywione?

Na te pytania odpowiada Analiza Pierwiastkowa Włosów, którą wykonać możesz w naszym gabinecie we Wrocławiu lub za jego pośrednictwem. Więcej informacji o Analizie Pierwiastkowej Włosów w zakładkach:

Co to jest Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Dlaczego warto wykonać Analizę Pierwiastkową?

Analiza Pierwiastkowa Włosa – jak wygląda badanie?

Analiza Pierwiastkowa Włosa bez wychodzenia z domu

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top