Proviva roztocza

Alergia na roztocze kurzu domowego (alergia na kurz)

81349971Alergia na roztocze kurzu domowego (potocznie alergia na kurz) jest reakcją alergiczną na drobne pajęczaki, które często żyją w kurzu domowym. Alergeny znajdują się w odchodach tych roztoczy.

Objawy alergii na roztocze kurzu obejmują najczęściej kichanie i katar. U wielu osób z alergią na roztocze kurzu występują również objawy astmy, takie jak świszczący oddech, duszności i trudności w oddychaniu.

Roztocze, bliscy krewni kleszczy i pająków, są zbyt małe, aby zobaczyć je bez mikroskopu. Roztocze żywią się ludzkim naskórkiem i rozwijają się w ciepłych, wilgotnych środowiskach. Występują powszechnie w większości domów: w pościeli, meblach tapicerowanych i dywanach, które stanowią idealne środowisko dla ich rozwoju.

Kroki w celu zmniejszenia dolegliwości i objawów alergii na roztocze kurzu domowego związane są z kontrolą ilości kurzu w otoczeniu. Aby nie dopuścić do rozwoju astmy ważne jest podjęcie kroków zmierzających do eliminacji alergenu w otoczeniu i złagodzenia reakcji alergicznych.

W gabinecie Proviva można wykonać testy alergiczne pod kątem alergenów podstawowych, wśród których znajduje się m.in. roztocze kurzu domowego oraz wiele innych alergenów zarówno wziewnych, jak i pokarmowych. Zestaw alergenów wchodzących w skład testu podstawowego znajduje się w zakładce: Testy alergiczne.

W ramach wykonywanej diagnostyki alergii możliwe jest przetestowanie przyniesionych z domu próbek własnych substancji (np. kurzu, sierści zwierząt, detergentów, kosmetyków itp.), co do których istnieje podejrzenie, że mogą być czynnikiem uczulającym (do 5 alergenów).

Wykonujemy również odczulanie na zdiagnozowane alergeny (w tym na podstawie własnej substancji np. próbki kurzu domowego czy sierści konkretnego zwierzęcia funkcjonującego w otoczeniu odczulanej osoby), dzięki czemu alergeny przestają uczulać, organizm wzmacnia swoją własną odporność i nie musi już przyjmować leków przeciwhistaminowych czy chemicznych. Szczegóły w zakładce Odczulanie.

 

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top