proviva nietolerancja pokarmowa

Alergia pokarmowa i nietolerancje pokarmowe

Generalnie kiedy spożywamy różnego rodzaju posiłki, jest to dla nas przyjemność. Jednak część osób po dostarczeniu sobie określonych pokarmów doświadcza odczuć dalekich od przyjemnych. Bowiem obserwują u siebie na przykład zmiany na skórze po kontakcie z konkretnym rodzajem jedzenia. Jeśli nie ma wątpliwości co do tego, że sam pokarm nie jest skażony, toksyczny czy zakażony patogenami takimi, jak np. bakterie, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z alergią lub nietolerancją pokarmową.

Praktycznie jedna na trzy osoby ma przekonanie o tym, że jej organizm nie toleruje lub ma alergię na jakiś rodzaj żywności. Jednak alergia pokarmowa w rzeczywistości dotyczy ok. 2% populacji, przy czym w młodszej grupie wiekowej odsetek jest znacząco wyższy – u dzieci sięga on 7%. Warto jednocześnie podkreślić, że akurat ta grupa wiekowa ma dużą szansę, na to, że niepożądane reakcje ustąpią w większości przypadku wraz z wiekiem i rozwojem organizmu.

Poza obserwacją organizmu, która może wskazać na pokarmy, które nie służą danej osobie (choć przy nietolerancji może to być utrudnione ze względu na opóźnienie wystąpienie objawów związanych z pokarmem nietolerowanym w stosunku do momentu jego spożycia) można sprawdzić tą kwestię poprzez wykonanie testów alergicznych. Z pomocą mogą tutaj przyjść testy wykonywane w naszym gabinecie. Warto podkreślić, że testy wykonywane metodą biorezonansową, w odróżnieniu od testów skórnych oraz testów z krwi, diagnozują nie tylko reakcje immunologiczne (alergie pokarmowe), ale również reakcje metaboliczne (nietolerancje pokarmowe). Uwagę warto zwrócić również na fakt, że testy wykonywane w naszym gabinecie diagnozują również reakcje w grupie najmłodszych wiekiem (dzieci poniżej 3 lat), z którymi testy z krwi, czy testy skórne ewidentnie sobie nie radzą.

Szczegóły w zakładce: Testy alergiczne.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top