Proiva APW

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie z krwi?

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie z krwi?

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.

Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku podaży pierwiastków z diety, organizm pobiera je z narządów i transportuje wraz z krwią. Dlatego analiza krwi nie daje wiarygodnej informacji o wysyceniu organizmu pierwiastkami. Ponadto stężenie pierwiastków we krwi jest zmienne i może ulegać wahaniom wraz z przeżywanymi emocjami, czy nawet porą dnia.

apw - wynikiPierwiastki we włosach są średnio ok. 50 razy bardziej stężone niż to ma miejsce w surowicy krwi, a w przypadku wapnia jest to aż 200 razy większe stężenie w porównaniu do stężenia we krwi. Badania dowodzą, że zachodzi bliska korelacja pomiędzy ilością pierwiastków we włosach, a poziomem wysycenia nimi organów wewnętrznych człowieka.

Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Włosy rosną w stałym tempie (ok.1 cm na miesiąc) i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa (APW). Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni, co niweluje wpływ krótkotrwałych odchyleń stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej na uzyskany wynik analizy. Biopierwiastki są wbudowane w strukturę rdzenia włosa w trakcie jego wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie przez czas mniej więcej ostatnich 3 miesięcy.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top