proviva analiza włosa

Dlaczego wykonywać Analizę Pierwiastkową?

„Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką.”

Dlaczego warto analizować skład pierwiastkowy włosa?

„Jeżeli nie znasz ojca choroby, to na pewno zła dieta jest jej matką.”

analiza pierwiastkowa wlosa proviva

Czynniki takie, jak: dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, niska aktywność fizyczna, szybki tryb życia, prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie.

Jeśli stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków utrzymuje się przez dłuższy czas, prowadzi do zaburzeń metabolicznych. Te zaburzenia w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób (tzw. chorób cywilizacyjnych). Aby przeciwdziałać temu stanowi, warto stosować odpowiednie działania zmierzające do eliminacji szkodliwego wpływu czynników destrukcyjnych oraz uzupełniać niedobory. Wiele autorytetów, w tym słynny prof. Aleksander Ożarowski – ikona polskiego ziołolecznictwa, podkreśla, iż w dzisiejszej rzeczywistości „jesteśmy skazani na suplementację” (wywiad z prof. A. Ożarowskim „Skazani na suplementację” – wersja pełna).

Aby wiedzieć, co organizmowi jest niezbędne, a czego ma za dużo i prawidłowo określić jego potrzeby (w tym suplementacyjne), należy wykonać odpowiednie badanie – badanie dostarczające informacji o nadmiarach i niedoborach. Takim badaniem jest właśnie Analiza Pierwiastkowa Włosa (APW).

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosa (APW) wskazuje jakie substancje odżywcze należy dostarczyć, aby wyrównać niedobory oraz zharmonizować proporcje pierwiastków w organizmie.

Analiza pierwiastkowa włosa jest wygodną, nieinwazyjną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu na poziomie komórek i można ją wykorzystać w:

  • w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci
  • wspomaganiu leczenia i rehabilitacji,
  • u osób, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu,
  • przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych,
  • problemach metabolicznych,
  •  zespole przewlekłego zmęczenia,
  • zatruciach metalami (np. ołowiem, aluminium/glin, kadmem, rtęcią).
Proviva badanie włosa

We wszystkich wymienionych procesach patologicznych niebagatelne znaczenie ma gospodarka mineralna organizmu np.: niedobory wapnia, magnezu czy potasu powodują zaburzenia rytmu serca. Określenie właściwego poziomu stężenia tych minerałów pozwala leczyć osoby cierpiące na arytmię. Na podstawie wyniku analizy pierwiastkowej można przedstawić wnioski:

  • o możliwym związku określonego schorzenia z wykazanymi np. niedoborami biopierwiastków;
  • o istnieniu zwiększonego ryzyka wystąpienia określonych schorzeń;
  • o potencjalnie szkodliwym wpływie pierwiastków toksycznych na organizm osoby badanej.

Warto więc wykonać taką analizę i mieć pewność, że to, co nas otacza nie szkodzi naszemu zdrowiu.

 

Przeczytaj również:

Jakie są zalety Analizy Pierwiastkowej Włosa?

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie badanie z krwi?

Materiały multimedialne na temat Analizy Pierwiastkowej Włosa?

Pierwiastki badane w Analizie Pierwiastkowej Włosa

Co powoduje zachwianie równowagi pierwiastkowej w organizmie?

Jakie mogą być wskazania do wykonania Analizy Pierwiastkowej Włosa?

Kiedy warto wykonać Analizę Pierwiastkową Włosa

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top