proviva witamina D

Jak szybko uzupełnić niedobór witaminy D3 w naturalny sposób?

Jak szybko w naturalny sposób uzupełnić niedobór witaminy D3

proviva witamina dDlaczego tak wielu ludzi doświadcza niedoboru witaminy D3 i jak można go pokonać?

Biorąc pod uwagę fakt, że nasze ciała są w stanie wyprodukować tę witaminę naturalnie, można zadać sobie pytanie … Dlaczego niedobór witaminy D3 jest jednym z najczęstszych niedoborów witamin u ludzi?

Korzystaj więcej ze słońca aby szybko uzupełnić niedobór witaminy d3 na długo nasycając się nią

Powodem, dla którego tak się dzieje jest fakt, iż większość ludzi nie wystawia się wystarczająco na promieniowanie słoneczne. Przynajmniej 20 minut przebywania na słońcu na dobę jest potrzebne, aby nasz organizm wytworzył wystarczającą ilość witaminy D. Jednak ma to być czas, kiedy słońce jest wysoko na niebie,  a więc pomiędzy godziną 11 a 15. Dodatkowo konieczny jest brak zachmurzenia oraz odkrycie ok. 18% ciała (krótkie spodnie i krótkie rękawy) niepokrytego filtrem słonecznym.

Przebywanie w biurach podczas pracy bez przerw i spacerów na świeżym powietrzu skutecznie pozbawia nas odpowiedniego bezpośredniego działania promieni słonecznych, które mogłyby uzupełnić niedobór słonecznej witaminy. Sytuacji nie poprawia również ciągłe stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci filtrów czy okularów.

Na szczęście, wszystko co trzeba zrobić, aby odwrócić ten stan, to spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Wystarczy poświęcić 15-20 minut na zewnątrz i niech promienie słoneczne „pocałują” naszą skórę.

Aby szybko uzupełnić niedobór witaminy D3 jedz więcej żywności bogatej w tą witaminę

Drugim najlepszym sposobem, aby przezwyciężyć niedobór witaminy D3 jest po prostu jeść więcej pokarmów, które są naturalnie bogatym źródłem tej cennej witaminy, takie jak:

  • tłuste ryby morskie, takie jak łosoś
  • ser żółty
  • żółtko jaja
  • mleko, jogurty, kefir

Dla wegetarian i osób unikających produktów zwierzęcych: grzyby są również bardzo bogate w witaminę D3, np. Shitake!

Suplementy Witaminy D3 pozwolą szybko uzupełnić niedobór witaminy D3

Niemniej jednak, jeśli jesteś weganinem czy wegetarianinem, masz pracę, która uniemożliwi Ci korzystanie ze słońca w godzinach około-południowych, warto rozważyć podjęcie suplementacji witaminą D3.

Jest to szybki sposób na zwiększenie poziomu tej witaminy we krwi, ale wskazane jest, aby zdecydować się na dobrą witaminę D.

Polecamy dobrej jakości liposomalną witaminę D3 w niedoborach tej słonecznej witaminy, która dzięki zamknięciu ją w tłuszczowej otoczce liposomowej efektywnie się wchłania.

d3

Poczytaj więcej o tym, jaką rolę pełni witamina D w Twoim organizmie.

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Scroll to top