Testy alergiczne u dzieci

Testy alergiczne u dzieci - Jak wyglądają i jak się przygotować

Alergie u dzieci

Dzieci mogą rozwinąć alergie w każdym wieku. Im szybciej te alergie zostaną zidentyfikowane, tym szybciej można sobie z nimi poradzić unikając alergenów, odczulając dzieci, minimalizując objawy i poprawiając jakość życia. Zmiana skórna spowodowana alergią u dziecka

Objawy w przypadku alergii u dzieci mogą obejmować:

  • wysypki skórne;
  • problemy z oddychaniem;
  • kaszel;
  • kichanie, katar lub przekrwienie;
  • swędzące oczy;
  • rozstrój żołądka.

Alergie mogą być wywoływane przez różne czynniki, w tym czynniki drażniące w pomieszczeniach (np. roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni, czy sierści zwierzątek domowych) i na zewnątrz (np. pyłki), a także żywność (najczęściej mleko, jaja, ryby, orzechy, skorupiaki, pszenica, gluten). Jeśli zauważysz u swojego dziecka objawy alergii, umów się na dostosowane do odpowiedniego wieku dzieci testy alergiczne.

Istnieje wiele testów alergicznych, które mogą być wykonane, aby pomóc zidentyfikować konkretne alergeny, ale ważne jest, aby dało się interpretować ich wyniki w przypadku, gdy badanie dotyczy dzieci.

Kiedy wykonać testy alergiczne u dzieci

Alergie są powszechne u niemowląt i dzieci i mogą wpływać na:

  • jakość snu;
  • absencję w placówce - żłobku, przedszkolu, szkole;
  • dietę;
  • ogólny stan zdrowia.

Jeśli Twoje dziecko ma niepożądane reakcje na określone pokarmy, testy na alergię są ważne dla jego bezpieczeństwa. Możesz poddać swoje dziecko badaniu biorezonansowemu przeprowadzanemu w naszym gabinecie w każdym wieku, jednak alergiczne testy skórne, testy alergiczne z krwi, testy punktowe w przypadku maluchów na ogół nie są wykonywane w wieku poniżej 6 miesięcy, a przed upływem 6 r.ż stwarzają pewne trudności interpretacyjne. Testy alergiczne mogą być mniej dokładne u bardzo małych dzieci.

Jeśli zauważysz objawy alergii lub przeziębienia, które nie ustępują w ciągu kilku tygodni, zapoznaj się z możliwościami diagnozowania alergii i upewnij się, że dane testy alergiczne są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Jeśli test wykonany daną metodą nie daje jednoznacznych wyników lub nie jest łatwy do wykonania, można wykonać badanie innym sposobem. Pamiętaj, że niektóre testy alergiczne są mniej czułe niż inne.

Testy skórne

Za pomocą tych testów na skórę aplikuje się małą kroplę alergenu. Następnie skórę nakłuwa się igłą, aby część alergenu mogła dostać się pod powierzchnię skóry. Jeśli dziecko ma alergię na tę substancję, utworzy się obrzęk, czerwonawy odczyn w miejscu drażnionym alergenem. Ten rodzaj testu jest najczęściej wykonywany, lecz nie u bardzo małych dzieci. Jest on również mniej dokładny i ograniczony ze względu na ograniczone możliwości powierzchni przedramienia u dziecka, u którego wykonuje się badanie (wybiera się tylko kilka lub kilkanaście alergenów do przetestowania tą metodą).

Testy alergiczne z krwi

testy alergiczne u dzieciBadania z krwi pod kątem alergii są podobne do każdego innego badania krwi i wiążą się niestety z kłuciem i igłą, co dla dziecka jest zdecydowanie trudniejsze niż dla dorosłej osoby. Dziecku zostanie pobrana próbka krwi, która zostanie wysłana do laboratorium w celu przetestowania. Te testy mierzą ilość przeciwciał Ige we krwi dziecka specyficznych dla różnych alergenów (w tym pokarmów). Im wyższy poziom Ige, tym większe prawdopodobieństwo alergii na dany czynnik. Obecność przeciwciał Ige we krwi warunkowany jest kontaktem z alergenem, co stanowi o niedoskonałości tej metody (zwłaszcza w przypadku pokarmów u maluchów, które dopiero zaczynają jeść nowe składniki). Podczas jednego pobrania krwi można przetestować wiele alergenów i nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Badania krwi zwłaszcza wykonywane maluchom mogą dawać zarówno fałszywie pozytywne, jak i fałszywie negatywne wyniki. Dlatego niezależnie od tego, jakie testy alergiczne są wykonywane, ważne jest, aby umieścić te wyniki w szerszym obrazie objawów i reakcji na określone ekspozycje.

Test płatkowy

Rzadko wykonuje się je maluchom, ale jeśli dziecko jest już nieco starsze i miało wysypkę lub pokrzywkę , można wykonać testy płatkowe. Może to pomóc w ustaleniu, czy alergen powoduje podrażnienie skóry. Ten test jest podobny do testu skórnego, ale bez igły. Alergeny nakłada się na plastry, które następnie przykleja się do skóry. Można przetestować od 20 do 30 alergenów, a plastry należy nosić na ramieniu lub plecach przez 48-72 godzin. To stanowi o ich niskiej przydatności do zastosowania u małych dzieci.

Dieta eliminacyjna

Diety eliminacyjne polegają na wycofaniu się z podawania dziecku żywności, co do której istnieje podejrzenie, że wywołuje reakcję alergiczną lub nietolerancję (najczęściej dotyczy to takich pokarmów, jak np. nabiał, jajka lub orzeszki ziemne). Najpierw usuwa się podejrzany pokarm z diety dziecka na kilka tygodni i monitoruje się wszelkie objawy. Następnie, powoli i indywidualnie, wprowadza się ponownie każdy pokarm, zwracając uwagę na reakcje alergiczne, takie jak zmiany w oddychaniu, wysypki, zmiany w wypróżnianiu lub problemy ze snem. Ta obserwacja bywa trudna w przypadku dzieci uczęszczających do placówek takich , jak żłobki, przedszkola czy szkoły, gdzie podlegają one zasadom żywienia zbiorowego.

Test prowokacyjny

Aby zdiagnozować alergię pokarmową (często kiedy wyniki testów nie są jednoznaczne) można przeprowadzić test prowokacyjny. Testy prowokacji pokarmowej służą zarówno do określenia, czy dziecko ma alergię pokarmową, jak i do sprawdzenia, czy nie wyrosło z alergii pokarmowej. Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, dobrze przeprowadzać je pod okiem specjalistów gotowych udzielić pomocy (jeśli dziecko zareaguje silnie musi zostać szybko leczone). W ciągu dnia dziecko otrzymuje zwiększone ilości określonego pożywienia i jest dokładnie monitorowane pod kątem reakcji. Jednocześnie można testować tylko jedną żywność. Ze względu na swoją specyfikę rzadko stosuje się tego typu testy.

Biorezonansowy test alergiczny

Biorezonansowe testy na alergie nie tylko dla dzieciMetoda biorezonansowego przeprowadzenia testów alergicznych umożliwia uzyskanie dokładnych wyników testu u osoby w każdym wieku, w tym również maluchów (nawet dzieci od 3 miesiąca życia). Testy nie wymagają pobierania krwi, kłucia, bólu czy kontaktu z alergenami (a więc unikamy swędzenia, pieczenia czy obrzęku). Wyniki są dostępne natychmiast i nie ma limitu co do ilości testowanych alergenów (można testować setki alergenów, w tym własne przyniesione z domu, a nie tylko te, którymi dysponuje gabinet, gdzie przeprowadza się test). Możesz więc sprawdzić, czy dokładnie Twój piesek lub chomik, którego posiadacie w domu uczula Twoje dziecko lub czy podawany nowy składnik pokarmowy z wprowadzonej właśnie pierwszy raz zupki do diety malucha nie powinien jeszcze chwilę poczekać, że Twój syn czy córka będzie mógł się nim rozkoszować. A czy płyn do płukania tkanin, którego używasz nie powoduje czasem reakcji na skórze Twojej, czy członka Twojej rodziny?

Biorezonansowe testy alergiczne prowadzone w Gabinecie Proviva zebrane są w pakiety po około 90 alergenów w każdej palecie testów i obejmują:

– testy alergiczne identyfikujące alergeny oraz nietolerancje pokarmowe;

 testy alergiczne na alergeny wziewne;

– testy alergiczne na alergeny pyłkowe;

 testy alergiczne na alergeny spożywcze.

Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie pod numerem: 882-028-222

Podobnie jak w homeopatii, akupunkturze i innych metodach wspomagających leczenie konwencjonalne Biofizykalna Terapia Informacyjna BTI (Informoterapia) jest formą medycyny regulacyjnej. To wypróbowana i przetestowana, skuteczna metoda, u której podstaw leżą wyniki badań naukowych z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. Choć fizyka, biofizyka i medycyna klasyczna nie przyjęły jej jeszcze jako doktryny, to metoda jest szeroko stosowana na zachodzie (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone) osiągając wysokie parametry skuteczności (zwłaszcza w przypadkach alergii oraz schorzeń przewlekłych, z którymi trudno poradzić sobie metodami konwencjonalnymi).

Marta Dłużak
Lorem
Scroll to top